2013. gada 11. februāris

11.februāris. LaimdotasAuduma burti- magnētiņi


Kā pagatavot, skati tālāk..
 


Šim darbam jau gatavojos labu laiku.
Nekas jau sarežģīts, bet tādiem, kas šūšanai pieķeras reizi divos mēnešos, ir jānobriest kārtējai šujmašīnas izvilkšanai.
 
Uz cietāka papīra sazīmē burtus.
 
Attiecīgi burtu lielumam sagriež izvēlētos auduma gabaliņus tā, lai tos pārlokot uz tā ietilptu burtiņš ar mazu vīles tiesu.
 
Man patīk audumu izlīmēt ar līmdrēbi, tad tāds saturīgāks. Mans atklājums- piegludināms vatelīns. Tātad ar parasto līmdrēbi izlīmēju visu auduma taisnstūri, bet pusi no tā vēl ar šo vatelīnu. Tad loku auduma gabalu uz pusēm (ar labo pusi uz āru) un uz tās puses, kur nav vatelīns apvelku burtiņa kontūru reversā.
 
Starp abām auduma kārtām ieliek mazu magnētiņu. Man neizdevās veikalos atrast tik mazus, nopirku tos ebay. Sērkociņgalviņas lieluma magnēti, bet ļoti stipri, burtu notur mierīgi.
 
Tad ar šujmašīnu (to noteikti var darīt arī ar rokām) nošuj pa burta kontūru, pārliecinoties, lai magnēts paliek iekšā burtā un lai tas šujot netrāpa zem adatas.
 
Beigās uzmanīgi izgriež burta kontūru, atstājot pavisam nelielas vīles tiesas.
 
Ja burtu zīmējāt reversā, tad sanāk, ka uz virsu ir tā auduma puse, kas bija izlīmēta ar vatelīnu, tas dod tādu neleilu pufīgumu. Savukārt uz tāfeles pusi ir plānākā auduma puse, līdz ar to magnēts labāk pievelkas.
 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru